List of SNP Nigeria Candidiates for 2019 Elections.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kindly find the list of our candidates

Ahmed Buhari
Presidential Candidate

Kingsley Nwagu
Vice presidential candidate

Victor Magbodo Ben
Senate candidate Bayelsa west senatorial District

Takim Macduff Ojong
Senate candidate Cross river central senatorial district

Amuzie Emmanuel. U
Senate Candidate IMO East senatorial district

Anosike Obinna Dennis
Senate Candidate IMO West senatorial district and south east coordinator Ahmed Buhari campaign (ABC)

Christian C. Okoroji
Senate Candidate IMO North senatorial district.

Lawal Danda
Senate Candidate kebbi central senatorial district.

Useghan James
Senate candidate Ondo South senatorial district.

Sherperd Richard Olugbenga Agboola
Senate candidate Osun East senatorial district.

Abdulrahman Bello
Senate candidate sokoto south senatorial district.

Abubakar Bend Gazobi
Senate candidate sokoto south senatorial district.

Zayynn Andi
Senate candidate Sokoto East senatorial district.

Olayiwola Olawale Ahmed
Senate Candidate Ogun west senatorial district.

Nwokafor Chinwude
House of Reps Candidate Aguata Federal constituency.

Prince Edoyise Felix Aforke
House of Reps candidate Ugheli North/Ugheli South Udu Federal constituency.

Anyanwu Alfred Chukwudi
House of Reps candidate Ikeduru/Mbaitoli Federal constituency.

Umaiya Auyu uman
House of Reps Bunza/Birin Federal constituency.

Hassan Shehu Dalijan
House of Reps candidate Aleiro/Gwandu/Jega Federal constituency.

Adamu Muhammed Musa
House of Reps candidate Idah/Igalamela/odulu/baji/ofi Federal constituency.

Dr.Abdullahi Baba Abdul
House of Rep candidate lokoja/Kogi k.k federal constituency.

Zayyann Sani
House of Reps candidate Gudu/Tangaza federal constituency.

Abba Abdullahi
House of Reps candidate Gada/Goronyo federal constituency.

Ayuba Bello
House of Reps candidate Isa/Sabin Birin Federal constituency.

Mujiabi Mude
House of Reps candidate Rabah federal constituency.

Anas Bello
House of Reps candidate sokoto north/south federal constituency.

Suleiman Shehu
House of Reps candidate kebbe/Tambuwal federal constituency.

Hamza Ibrahim
House of Reps candidate Bodinga/Dance Shuni/Tureta federal constituency.

Hasiya Umar
House of Reps candidate shagari/yabo federal constituency.

Muhammed Aminu
House of Reps candidate Binji/Silame federal constituency.

Adewale Deborah Ileri-Oluwa
House of Reps candidate Ile-Oluji/oke-igbo/odigbo federal constituency.

Solanke Olaniyi Oluseyi
House of Reps candidate Abeokuta North/Obafemi Owode/Odeda federal constituency.

Wahab Samson Temidayo
House of Reps candidate Remo 1 federal constituency.

Ogunfowora Oluyinka Josephine
House of Reps candidate Ijebu East/Ogun water side federal constituency.

Dada Oluwakemi Esther
House of Reps candidate Obokun Oriade Federal constituency.

Adeboye Samuel Ayo-Oluwa
House of Reps candidate Aye Daade/Irewole/isokan federal constituency.

Adepoju Zainab Nike
House of Reps candidate Odo-Otin ifelodun federal constituency.

Olanite Aderoju fummilayo
House of Reps candidate Afjio/Atiba/Oyo west federal constituency.

Olalere Imolemitan Felix
House of Reps candidate Ibarap East federal constituency.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share this article

Leave a comment